تیتر دو سرویس

 • از ترامپ و دامادش شکایت شد

  از ترامپ و دامادش شکایت شد

  گروه نظارتی دولتی موسوم به "شهروندان برای مسئولیت و اخلاق" در واشنگتن شکایتی را علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، جارد کوشنر، داماد و مشاورش و همچنین کاخ سفید در دادگاه منطقه‌ای کلمبیا در واشنگتن تنظیم کرده است.

 • خطر شکل‌گیری «وضعیت هیتلری» در آمریکا

  خطر شکل‌گیری «وضعیت هیتلری» در آمریکا

  هدف جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب ایالات‌متحده برای بازگشت به سیاست خارجی عادی، موجب ترس مدافعان حقوق بشر در آسیا شده است، آنها ترامپ را به‌عنوان کسی می‌دیدند که به مقابله با دیکتاتورها برخاسته است. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، یک مخالف سرسخت حزب کمونیست چین که پیش‌تر از سوی دولت چین به‌عنوان دشمن شماره یک معرفی شده، در حال انتشار نظریه‌های توطئه‌آمیز درخصوص انتخابات آمریکا است.

 • عکس/ با زنان دولت بایدن آشنا شوید

  عکس/ با زنان دولت بایدن آشنا شوید

  جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا که با رأی اکثریت زنان کشورش پیروز میدان انتخابات شده، اکنون در روند چیدن مهره‌های کابینه و پست های مختلف دولتی، قصد دارد تا با میدان دادن به زنان، دین خود را به این طیف از رأی‌دهندگان آمریکایی ادا کند.

 • شوک واکسن کرونا به بازارهای جهان

  شوک واکسن کرونا به بازارهای جهان

  بازارهای دارایی ایران پس از انتخابات آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته و روند نزولی را در پیش گرفتند.

 • نتانیاهو به راحتی نمی تواند مانع بازگشت بایدن به برجام شود

  نتانیاهو به راحتی نمی تواند مانع بازگشت بایدن به برجام شود

  رسیدن به توافق با راهبندهایی روبه روست. در طرف ایرانی، جو سیاسی متفاوت از گذشته است. پس از ترور قاسم سلیمانی اعتماد مقامات ایرانی به ایالات متحده و همچنین قدرت نیروهای میانه رو در ایران کاهش یافته است. انتخابات آتی ریاست جمهوری نیز چه بسا فضای سیاسی محافظه کارانه تری را ایجاد کند و خواسته های سختی را پیش پای توافق بگذارد. مانند برداشتن کامل تحریم ها، جبران خسارت ها و حفظ توانایی های هسته ای ایران که حالا بسیاری از اعضای حکومت از هر طیف سیاسی برای امنیت کشور ضروری می دانند.

 • داغ شدن هشتگ «دونالد پوشکی»!

  داغ شدن هشتگ «دونالد پوشکی»!

  رئیس جمهور آمریکا در توییت‌های آخر شب خود در روز شکرگزاری، به توییتر تاخت و از الگوریتم‌ ترندهای آن و "تبعیض بزرگ محافظه‌کارانه" انتقاد کرد.

 • عکس/ آرزوی دختر مخفی پوتین

  عکس/ آرزوی دختر مخفی پوتین

  دختر ۱۷ ساله‌ای که مدعی است دختر رئیس جمهور روسیه از معشوقه‌اش است، اعلام کرد: آرزوی زندگی در لندن یا نیویورک را دارم.

 • سریال کمدی اوباما و همسرش درباره ترامپ

  سریال کمدی اوباما و همسرش درباره ترامپ

  ر خبرها اعلام شد باراک اوباما ، رییس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما، یک مجموعه کمدی را در انتقاد به سیاست‌های دونالد ترامپ و دولت شکست خورده‌اش می‌سازند.

 • بن رودز: ترور فخری‌زاده اقدامی هولناک بود

  بن رودز: ترور فخری‌زاده اقدامی هولناک بود

  مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، ترور دانشمند هسته‌ای ایران را هولناک توصیف کرد که با هدف تضعیف دیپلماسی صورت گرفته است.

 • عراق از افزایش تحرکات داعش خبر داد

  عراق از افزایش تحرکات داعش خبر داد

  فواد حسین وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش تحرکات و فعالیت خود در عراق را افزایش داده است.

 • گزینه احتمالی بایدن برای ریاست «سیا»

  گزینه احتمالی بایدن برای ریاست «سیا»

  یک منبع مطلع مدعی است نامزد حزب دموکرات و پیروز احتمالی انتخابات آمریکا، مشاور امنیت ملی دولت پیشین این کشور را برای تصدی سمت ریاست «سیا» در نظر دارد.

 • معنای کابینه بایدن برای خاورمیانه چیست؟

  معنای کابینه بایدن برای خاورمیانه چیست؟

  تیم امنیت ملی و سیاست خارجی بایدن به‌دنبال احیای نقش کلاسیک آمریکا در نظام بین‌الملل است؛ امری که با رویکرد ناسیونالیستی- انزواگرایانه ترامپ در چهار سال گذشته دچار وقفه شده بود. از همین‌رو در دوره جدید بار دیگر شاهد سیاست مداخله‌گرایانه لیبرال با همان بین‌الملل‌گرایی لیبرال خواهیم بود. در همین چارچوب این تیم تغییرات سریعی را در سیاست خارجی ایالات‌متحده در دستورکار خود قرار خواهد داد. این تغییرات به‌طور خاص در خاورمیانه بر دیپلماسی و حقوق‌بشر متمرکز می‌شود و چک سفید امضای دوران ترامپ از اسرائیل و عربستان ستانده می‌شود.

آخرین اخبار