تیتر دو سرویس

 • پیشنهادهایی درباره «سفر» در دوران کرونا

  پیشنهادهایی درباره «سفر» در دوران کرونا

  یک کارشناس آمار و برنامه‌ریزی گردشگری گفت: وقتی مردم را رها می‌کنیم آن‌ها هم سفر غیرایمن می‌روند و مشکلات بعدی ایجاد می‌شود. نباید به مردم خرده گرفت، به هر حال خسته شده‌اند و به تفریح نیاز دارند. این وظیفه متولیان است که امکانات و خدمات را در دسترس مردم قرار دهند. نمی‌شود لفظی شعار سفر ایمن داد و کاری برای آن انجام نداد.

 • بندرعباس به وقت غروب

  بندرعباس به وقت غروب

  زمستان جنوب، جشن با شکوه آسمان و خورشید و دریاست. از رقص ابر و باد و نور و موج تا سمفونی گوش‌نواز مرغان مهاجر. همه تبلور زیبایی زمستانی جنوب است که بوی بهار و نارنج و نارنگی می‌دهد و هر روز پایان با شکوه میهمانی رنگ و نور به وقت غروب است که آسمان و دریا یک پارچه فرش قرمز می‌شود. برای بدرقه خورشید که از همیشه سترگ‌تر و زیبایی‌اش فراخ‌تر است. اینجا بندرعباس است، به وقت غروب...

 • سفرهای نوروزی محدود می‌شود؟

  سفرهای نوروزی محدود می‌شود؟

  ستاد کرونا تبلیغ سفر برای نوروز ۱۴۰۰ را ممنوع کرده است، حالا انگشت اتهام به سمت مردم نشانه رفته و هشدار داده شده که اگر سفرهای زمستانی‌شان مخاطره‌آمیز و پیک چهارم سخت‌تر شود، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها برای سفرهای نوروزی برمی‌گردد.

 • محدودیت جدید برای سفر به بریتانیا

  محدودیت جدید برای سفر به بریتانیا

  بریتانیا امکان ورود بدون قرنطینه مسافران برخی‌ کشورها به این کشور را لغو می‌کند.

 • خطرناک­‌ترین کشورهای جهان در سال 2021 کجاست؟

  خطرناک­‌ترین کشورهای جهان در سال 2021 کجاست؟

  وب ­سایت Travel Risk Map هر سال لیستی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای سفر را ارائه می­‌کند. کارشناسان این وب­‌سایت بر اساس معیارهای مختلف کشورها را بررسی و در نهایت آن‌ها را رتبه‌بندی می­‌کنند. این لیست یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهان است و امسال دوازدهمین سالی است که این لیست اعلام می­‌شود. اما قبل از پرداختن به لیست و رتبه‌­بندی کشورها، لازم است کمی با این وب‌سایت آشنا شویم.

 • آغاز ساخت شهر یخی در چین

  آغاز ساخت شهر یخی در چین

  سی و هفتمین جشنواره بین المللی برف یخی هاربین قرار است از ۵ ژانویه آغاز شود. در این جشنواره شهری کاملا ساخته شده با بلوک‌های یخی به روی عموم مردم بازگشایی می‌شود. همچنین اسکی، سورتمه سواری، عروسی‌های دسته جمعی و شنای زمستانی از دیگر رویدادهای این نمایشگاه است.

 • ماجرای سلفی دردسرساز در استانبول!

  ماجرای سلفی دردسرساز در استانبول!

  اگر گذرتان به خیابان استقلال در شهر استانبول افتاده باشد می دانید که یکی از شلوغ ترین خیابان های این شهر توریستی است.

 • شوخی بزرگ با تور یک میلیارد تومانی آنتالیا

  شوخی بزرگ با تور یک میلیارد تومانی آنتالیا

  داستان تورهای عجیب به مقصد ترکیه ادامه دارد. در تازه‌ترین اتفاق تبلیغ تور یک میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومانی به مقصد آنتالیا دوباره به واکنش برخی از کاربران ایرانی در فضای مجازی منجر شد.

 • ماجرای تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟

  ماجرای تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟

  رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: تور یک میلیارد تومانی وجود خارجی ندارد. نمی‌دانم این چه هجمه‌ای است که علیه آژانس‌های گردشگری راه افتاده است؛ اول تور واکسن کرونا در استانبول، حالا هم تور یک میلیارد تومانی آنتالیا!

 • یلدای ایرانی با توریست‌های خارجی

  یلدای ایرانی با توریست‌های خارجی

  «مراسم شب یلدا به‌ عنوانِ یک رخداد سالیانه باستانی با تمام جذابیت‌ها و زیبایی‌هایی که دارد، می‌تواند همچون سایر آیین‌های سنتی و مذهبی، وسیله‌ای برای جذب گردشگران فرهنگی باشد.»

 • پر آب شدن رودخانه قزل اوزن

  پر آب شدن رودخانه قزل اوزن

  رودخانه قزل اوزن یکی طولانی‌ترین و مهمترین رودخانه های کشور محسوب می شود. این رودخانه در منطقه شمال غربی کشور قرار دارد. قزل اوزن از کوه های چهل چشمه کردستان سرچشمه می گیرد و پس از ورود به استان زنجان و اتصال رود های محلی زنجان رود و ابهرچای به این رودخانه؛ وارد استان آذربایجان شرقی می شود. قزل اوزن در ادامه مسیر خود در منطقه طارم دوباره وارد اراضی استان زنجان می شود. یکی از دلایل مهم توسعه و رونق کشاورزی در طارم، هندوستان ایران، گذر قزل اوزن از تمامی بخش های این شهرستان است. رودخانه قزل اوزن یکی از اصلی ترین شریان های تأمین آب سد منجیل و رودخانه سفید رود به شمار می رود.

 • عجایب جهان در چابهار از کوه‌های مریخی تا تالاب صورتی

  عجایب جهان در چابهار از کوه‌های مریخی تا تالاب صورتی

  جاذبه‌های گردشگری چابهار زیاد است، اما در بین آن‌ها برخی هستند که زیبایی‌شان نادر و حیرت‌انگیز است که هیچ گردشگری نباید دیدن آن را لااقل برای یکبار از دست بدهد.

آخرین اخبار