تیتر دو سرویس

 • کدام محلات تهران املاک ۱.۵ تا ۲ میلیاردی دارند؟

  کدام محلات تهران املاک ۱.۵ تا ۲ میلیاردی دارند؟

  خرید آپارتمان با قیمتی بین ۱.۵ تا ۲ میلیارد تومان در برخی محله‌های مختلف تهران امکان‌پذیر است.

 • افزایش ۱۵۰ درصدی حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی

  افزایش ۱۵۰ درصدی حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : از اسفند ۹۸ تا فروردین ۱۴۰۰،طی ۱۴ماه، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۳۲ درصد و پرداخت مستمری حداقل بگیران ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

 • چشم‌انداز آمریکایی به برنامه همکاری ایران و چین

  چشم‌انداز آمریکایی به برنامه همکاری ایران و چین

  سید رضا تقوی نژاد در یادداشتی می نویسد: به نظر می‌رسد به غیر از آمریکایی‌هایی که به طور کلی این برنامه را فاقد دستاوردی برای ایران و چین و تهدیدی برای ایالات‌متحده می ‌دانند، دیگر تحلیلگران یک حالت دومینووار برای تهدیدات احتمالی که از اجرای این برنامه منافع ایالات‌متحده را به خطر می‌اندازد متصور هستند؛ این دومینو با بهبود شرایط اقتصادی ایران و مقابله با تحریم‌های ایالات‌متحده شروع شده و در پایان ممکن است به غلبه چین بر آمریکا در رقابت هژمونیک دو کشور در نظام بین‌الملل ختم شود.

 • نجات بورس از راه فرعی؟

  نجات بورس از راه فرعی؟

  عصر روز دوشنبه پیشنهادهای وزارت اقتصاد برای آنچه تقویت و رونق بازار سرمایه خوانده می‌شود به تصویب سران قوا رسید حال سوال این است که آیا بسته «۳+۷» بورسی‌ها می‌تواند راه نجات بازار سرمایه باشد؟ در وهله اول باید توجه داشت احیای بازار سهام نیازمند کنترل انتظارات تورمی و جلوگیری از ورود سرمایه‌های سرگردان به بازارهای طلا و ارز است.

 • بازار رمزارزها قرمزپوش شد

  بازار رمزارزها قرمزپوش شد

  در ۲۴ ساعت گذشته در حالی ارزش بیت کوین به ۵۳،۵۰۰ دلار سقوط کرد که این بازار به جز سه رمزارز قرمزپوش شد. آن ۳ رمزارز مستثنی نیز هرچند سقوط نکردند، اما ثابت یودند.

 • یارانه اردیبهشت کی واریز می‌شود؟

  یارانه اردیبهشت کی واریز می‌شود؟

  دومین ماه ۱۴۰۰ هم به میانه خود رسید و چیزی تا موعد واریز یارانه نقدی اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار باقی نمانده است.

 • پیش‌نیاز عبور اونس طلا از ۱۸۰۰

  پیش‌نیاز عبور اونس طلا از ۱۸۰۰

  طلا در حالی وارد پنجمین از ماه از سال ۲۰۲۱ میلادی شده است که هنوز در قیمتی پایین‌تر از قیمت شروع سال معامله می‌شود؛ طلا کار خود را در سال جاری در نزدیکی قیمت ۱۹۰۰ دلاری آغاز کرد، در حالی که هفته گذشته را در حوالی مرز ۱۷۷۰ دلاری به پایان برد. از نظر تحلیلگران طلا نسبت به انتظارات و همچنین عوامل موجود در بازار، عملکردی ضعیف داشته است. به عبارت دیگر فلز زرد حداقل تاکنون عوامل مهمی از جمله نرخ‌های بهره پایین بانک مرکزی، هزینه‌کردهای بالای دولت‌ها در دوره کرونا و افزایش بدهی‌های دولتی و همچنین افزایش انتظارات تورمی را نادیده گرفته است. گروهی از تحلیلگران بر این باورند که طلا می‌تواند در هفته‌های آینده از فرصتی که داده‌های امیدوارکننده اقتصادی می‌دهند استفاده کند. داده‌های بهتر از انتظار می‌تواند باعث افزایش انتظارات تورمی شود و اگر فدرال رزرو بخواهد همچنان به سیاست‌های حمایتی خود ادامه دهد، بعید به‌نظر می‌رسد نرخ‌های بهره اوراق افزایش چشمگیری داشته باشند. این شرایط می‌تواند برای جهش قیمتی طلا بسیار مناسب باشد.

 • معرفی عامل تنش زدایی بن‌سلمان با ایران

  معرفی عامل تنش زدایی بن‌سلمان با ایران

  روزنامه دیلی صباح در گزارشی نوشت، شکست دو ولیعهد جاه طلب کشورهای عربی در تشکیل بلوک ضدایرانی و تلاش برای خروج از انزوا در بحران یمن از عوامل تمایل ریاض برای تنش زدایی با تهران است.

 • سیگنال انتظارات به بازارها

  سیگنال انتظارات به بازارها

  ۲۰ روز است که فضای کاهشی بر بازار ارز حاکم شده است. با این حال، شدت نزول قیمت دلار در روز ۱۲ اردیبهشت به اوج رسید.

 • این خودروها ارزان شدند

  این خودروها ارزان شدند

  قیمت‌ها در بازار خودرو از ابتدای هفته جاری کمی کاهش پیدا کرده است.

 • شمارش معکوس بورس برای چرخش

  شمارش معکوس بورس برای چرخش

  یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید شرایط سیاسی در داخل و خارج به گونه‌ای است که بازار از خریدار خالی شده و همه چشم انتظار اخبار جدید هستند.

 • خطر رکود فرسایشی مسکن

  خطر رکود فرسایشی مسکن

  دو علامت نسبتا پررنگ درباره «رکود سنگین‌تر از سال۹۹» در بازار املاک ۱۴۰۰ دیده می‌شود؛ به‌طوری‌که بی‌تفاوتی سیاست‌گذار به این نشانگرها می‌تواند سرنوشت مسکن را به باتلاق بورس دچار کند.

آخرین اخبار