• کد خبر: 890

همه چیز در مورد دکتر سایان به روایت تصویر !+ فیلم

از همه چیز دانی تا ادعای منجی بودن

رویکردامروز محمد حسین‌پور معروف به دکتر سایان پدیده این روزهای فضای رسانه‌ای است. او با  ادعای تاسیس سبک رزمی جدید با آداب و مناسک خاص و نوشتن دایره‌المعارف هنر خود را مطرح کرده و پایش به رسانه ملی نیز باز شده است و چند وقتی است که فیلم‌های خاصی از او در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد و او ادعای منجی بودن می‌کند.طبق اطلاعاتی که از سایت های مختلف اینترنتی می توان دریافت محمد حسین پور متولد سال 1367  در روستای دمیرچی سراب استان آذربایجان شرقی است اما بعد از چند سال به همراه خانواده به کرج مهاجرت کرده و در این شهر بزرگ شده و پرورش یافته است.او دارای مدرک دکترای  استاتیک گرایش پاتابیولوژی از دانشگاه سابانجی استانبول از ترکیه میباشد و ادعا می کند اولین نفری است که یک سبک ورزشی مختص ایرانی ها به نام ساکاریو در سبک سایان اختراع کرده است که بیش از 4 هزار تکنیک داردکه به پیروان آن سبک ساکاری یو میگویند. این سبک زیر نظر هیئت های رزمی در جهان ثبت شده است. محمد حسین پور ، گریمور سری اول سریال آلمانی هشدار برای کبری 11 نیز بوده است.

او ادعا کرده است تابحال 5 جلد کتاب نوشته است : 

اقیانوس غم (در وصف اهل بیت)، مادر غم ها (در وصف حضرت فاطمه)، مجرمان بهشی (اجتماعی)، و دایره المعارف هنر در جامعه و رسانه های جهانی با 22 فصل و 600 صفحه و یک دایرت المعارف رشته ساکاریو ها دو زبان انگلیسی – فارسی می باشد.دیدارنیوز در همین رابطه نوشت: " معروف ترین کتابی که از او منتشر شده «دایره المعارف هنر در جامعه و رسانه‌های جهانی» است. اینکه خود این کتاب به چه معناست سوال مهمی است اما درباره موضوعات این کتاب نیز باید دقیق شد. عناوینی نظیر ملل و نژاد، رنگ مو، سولاریوم، ماساژ، طراحی لباس، روانشناسی، کاربرد شیمی و ... کنار هم قرار گرفته‌اند. در جستجوهای من، متن اصلی کتاب پیدا نشد و بسیار مشتاق هستم که متن اصلی این کتاب را مطالعه کنم. کتابی که باعث شد شبکه خبر درباره آن خبری منتشر کند."اخبار دایرة المعارف های او پوشش رسانه عجیبی در تمام اخبار ایران در اوایل سال 97 داشت بطوری که او در بیش از 10 ها برنامه حضور داشت. از جمله در شبکه خبر ، جام جم ، شبکه ی یک ، سلامت  در قالب برنامه های مختلف،خبرو سخنرانی .

حضور دکتر سایان در برنامه ی حال خورشید

دکتر سایان در فروردین ماه سال 1397 در برنامه ی صبحگاهی حال خورشید حضور یافت. وی به عنوان ، نویسنده بزرگترین دایره المعارف دنیا و خالق یک سبک ورزشی معرفی شد.سایت خبری تحلیلی دیدار نیوز در این مورد می نویسد:" قطعا فردی که توانسته خود را به سطح رسانه ملی برساند و در یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های حال حاضر تلویزیون یعنی «حالا خورشید» حضور پیدا کند، قطعا نابغه است. ولی حالا خورشید اولین برنامه‌ای نبود که پای سایان به آن باز شد. پیش از این شبکه خبر، جام جم، شبکه یک و سلامت در قالب برنامه‌های مختلف و سخنرانی و ... او را به رسانه ملی آورده بودند. همچنین خبرگزاری‌هایی نظیر ایرنا نیز اخبار مدال طلای او در مسابقات مبارزه آزاد در روسیه را نیز مخابره کرده بودند."

رشید پور بعد از این برنامه و خبر ساز شدن این فرد و بالا گرفتن و دیده شدن فیلمهای ادعای منجی گری او در توئیتر خود از دعوت این مهمان به برنامه عذر خواهی کرد؛

مشخص نیست این فرد به دنبال شیادی بوده یا قصد دیگری دارد؟ آیا ترکیب علم و فلسفه و ورزش و عرفان با هم و در نهایت ادعا منجی بودن از بیماری روانی خبر می‌دهد؟ آیا او یک نابغه است که توانسته همه این‌ها را با هم ترکیب کند و بسیاری از آدم‌ها را دور خود جمع و توجه رسانه‌ها را نیز به خود جلب کند؟اما آنچه اهمیت دارد این است که رسانه ملی ما چرا بدون تحقیق درست و کامل در مورد یک فرد پای این افراد را به رسانه ملی باز می کندو اجازه مطرح شدن بیش از پیش این افراد و سوء استفاده از مخاطبان میلیونی رسانه ملی میکند. در ویدئو های منتشر شده حتی دیده می شود که اسم این فرد در فیلم ها و برنامه ها به طور درست استفاده نمی شود. در روزگاری که سودجویان به دنبال دیده شدن بیشتر هستند رسانه ملی به عنوان قوی ترین رسانه ملی می بایست در این خصوص دقت بیشتری به خرج دهد و حتی با بررسی به موقع و عمیق و آشنا ساختن مردم با اصلیت این اتفاقات راه را برای اشتباه افراد و دامن زدن به حیله ها و یا افکار اشتباه این افراد ببندد.

برچسب‌ها