• کد خبر: 14963

تصاویر رسانه خارجی از ماسک زدن شهروندان تهرانی درپی شیوع کرونا

شهروندان تهرانی از شیوع کرونا نگران هستند و از امروز با ماسک رفت و آمد می کنند.

رویکردامروز خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی به شیوع ویروس کرونا در ایران و اقدامات پیشگیرانه شهروندان تهرانی پرداخته است. این رسانه خارجی نوشته است: پس از فوت دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم ایران، بسیاری از شهروندان در تهران پایتخت ایران برای محافظت در برابر این ویروس اقدام به ماسک زدن کرده اند.

آناتولی نوشته: شهروندان تهرانی از شیوع کرونا نگران هستند و از امروز با ماسک رفت و آمد می کنند. در قم که نزدیک تهران است دو بیمارستان برای افراد مبتلا به کرونا آماده شده است.

دکتر کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اظهار کرد: تا صبح امروز(پنجشنبه 1 اسفند 98) آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید در قم و یک مورد در اراک به کرووید19 حکایت دارد. هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است.با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید19 تایید شده در کشور به پنج نفر می‌رسد.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت ملی چین امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته 114 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-19» جان خود را از دست داده‌ و شمار قربانیان این بیماری نیز به 2120 نفر رسیده است.

برچسب‌ها