کد خبر: 9741
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
آب گرفتگی معابر

ضیاییان گفت: بنابر نقشه‌های هواشناسی امروز به سبب بارش باران همراه با رعد و برق در ۲۱ استان کشور، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

رویکرد امروز صادق ضیاییان مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از استمرار بارش باران در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: براساس آخرین نقشه های هواشناسی، امروز برای برخی مناطق شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران وی با اشاره به اینکه فردا بارش باران در نیمه شرقی کشور و غرب سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت، افزود: روز جمعه برای غرب سواحل دریای خزر، بخش هایی از شرق، شمال استان های آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: امروز در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، قم، همدان، مرکزی، شمال لرستان، ایلام، جنوب خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی به سبب بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق و مه آلود شدن جاده های کوهستانی وجود دارد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فعالیت بارشی در کشور همچنان تداوم دارد، گفت: براساس اخطاریه سازمان هواشناسی، فردا در استان های نیمه شرقی خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب شرق و شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان و کرمان بارش باران همراه با رعد و برق ادامه خواهد داشت که به سبب آبگرفتگی معابر به افراد توصیه می شود که از توقف در حاشیه مسیل ها، رودخانه ها و مناطق کوهستانی اجتناب کنند.

وی ادامه داد: بنابر نقشه های هواشناسی از روز شنبه با تقویت جریان های شمالی بر روی دریای خزر بارش در استان های گیلان و مازندران شدت می گیرد.

ضیاییان درپایان درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران تصریح کرد: با توجه به موج جدید سامانه بارشی، بارش پراکنده برای تهران پیش بینی می شود، اما دمای هوا کاهش محسوسی تا پایان هفته نخواهد داشت.

منبع:صراط نیوز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین