بیمه ایران

شرکت خدمات بیمه‌ای سهند مشاور در صنعت بیمه به یکی از بزرگترین نماینده‌های فروش بیمه در رشته اتومبیل در بیمه ایران تبدیل شده است.

رویکرد امروز یک شرکت نمایندگی بیمه ایران از فروش تمامی نمایندگان در وزارت دفاع درصدی را که بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان می شود را برای خود در نظر گرفته که این امر مغایر با قوانین جاری بیمه کشور می‌باشد. در پشت پرده چه می گذرد

شرکت خدمات بیمه‌ای سهند مشاور در صنعت بیمه به یکی از بزرگترین نماینده‌های فروش بیمه در رشته اتومبیل در بیمه ایران تبدیل شده است. اما برابر گزارش های واصله این آمار فروش به واسطه خوشنامی و خوش حسابی به دست نیامده است

نگاهی به حجم قراردادها و انحصار موجود نشان می دهد چنین حجم وسیعی از قراردادها و تمرکز آن در یک شرکت بیمه ای بنام خدمات بیمه ای سهند مشاور، تنها می تواند به واسطه‌ی رانت یا ارتباطات احتمالی با شرکت بیمه ایران باشد که در ادامه به چندین تخلف این مجموعه با اسناد پیوست پرداخته می شود.

قابل توجه اینکه وجود رانت بیش از حد این شرکت و توانایی آن در راه اندازی دفاتر فرعی به قدری است که در حالت عادی بیش از چند هزار فرد عادی می‌بایست پس از چندین سال فروش بیمه عمر مجوز اخذ دفتر نمایندگی جنرال را بدست آورند در صورتیکه این شرکت بدون محدودیت و مجوز بیمه مرکزی و حتی آزمون آداب به راحتی به تمامی افراد دفتار جنرال زیر مجموعه خود می‌دهد.

بطور مثال نهادهای ناظر می توانند موارد ذیل را مورد بررسی قرار دهند:

۱ـ در اختیار داشتن بالغ بر ۱۵۰ کد فرعی در تمامی کشور بدون اخذ مجوز از بیمه مرکزی و در محل‌هایی نظیر: دفاتر ساتا، پیشخوان دولت، کانکس‌های فلزی در شرکت‌های نظامی و حتی دفتر انتظامات بیمارستان بقیه ا... و در آخر اقدام به صدور با کد ۹۹۷۵ (سهند مشاور) در دفاتر نمایندگی رسمی دیگر که خود دارای کد شخصی می‌باشند.

۲ـ به کار گماردن بالغ بر ۱۵۰ نفر در کل کشور در دفاتر فرعی فوق الذکر بدون گذراندن آزمون‌های لازم جهت کار در دفاتر فوق الذکر (به صورت درصدی) لازم به ذکر است مشخص می‌باشد که دفاتر مذکور در سیستم بیمه ایران به صورت کد فرعی و نمایندگی‌های جنرال مجزا تعریف گردیده اند که هر یک دارای تعهدات و سقف های بدهی مجزا که برای هر کد جداگانه قرارداد تعریف گردیده است و برخلاف ادعای بیمه ایران کدهای مذکور به صورت زیر کد برای یک قرارداد خاص نبوده و همگی کد فرعی می‌باشند.

۳ـ اخذ مبلغی بالغ بر ۲% بیشتر از مبلغ ذکر شده بر روی بیمه نامه بدون اطلاع بیمه گذاران که این درصد با توجه به پرتفوی بالای ۱۰۰ میلیارد سالیانه اختلاسی در حدود ۳ میلیارد تومان بدون اطلاع بیمه گذار است که نیاز به بررسی دقیق و موشکافانه دارد تا دیگر در حق بیمه گذاران محترم و خدوم نیروهای مسلح ضایع نگردد و سکوت بیمه ایران در این مسئله جای تعجب دارد. شرکت سهند مشاور درصد مذکور را به عنوان بیمه نامه عمر مانده بدهکار از مشتری اخذ می‌نماید در صورتیکه هیچ گونه بیمه نامه‌ای صادر نشده و مبالغ بالا به حساب شرکت سهند مشاور واریز می‌گردد.

رانت ۱۰۰ میلیارد تومانی وزارت دفاع و بیمه ایران به نفع یک شرکت نمایندگی

براساس اطلاعات واصله از دیروز (وزارت دفاع و سازمان اتکا) اقدام به قطع پوزهای حکمت کارت کسر از حقوق نیروهای مسلح که در نمایندگی‌های بیمه ایران مستقر بوده است کرده و نمایندگان بیمه ایران امکان صدور و کسر حقوق را ندارند و تنها یک شرکت نمایندگی بنام سهند مشاور در حال حاضر بیمه نامه‌های مذکور را صادر می‌نماید.

با بررسی‌های صورت گرفته شرکت نمایندگی مذکور اعلام کرده که تمامی نمایندگان می‌بایست درصدی از حق بیمه خود را بدون قرارداد رسمی به این شرکت پرداخت کنند، تا این شرکت طی نامه به شرکت صنام (وابسته به سازمان اتکا) نسبت به باز شدن پوزها اقدام نماید.


یعنی بر این اساس یک شرکت نمایندگی بیمه ایران از فروش تمامی نمایندگان در وزارت دفاع درصدی را برای خود در نظر گرفته که این امر مغایر با قوانین جاری بیمه کشور می‌باشد.


تا این لحظه هیچ مقامی از بیمه ایران و سازمان‌های مربوطه در وزارتخانه دلیل انجام چنین اقدامی را اعلام نکرده‌اند.

منبع:بولتن نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین