کد خبر: 8665
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
حمل سلاح

با اجرایی شدن این قانون، از این پس معلمان می توانند در ساعات کاری همراه خود سلاح به کلاس درس ببرند.

رویکرد امروز با اجرایی شدن قانون حمل اسلحه، از این پس معلمان مدارس در ایالت فلوریدای آمریکا مجاز به حمل اسلحه در کلاس‌های درس شدند.

سنای ایالتی فلوریدا ۲۰ ماه پس از تیراندازی خونین در شهر پارکلند، مجوز حمل سلاح به معلمان مدرسه در ساعات درس را صادر کرد.

به گزارش اشپیگل، با اجرایی شدن این قانون، از این پس معلمان می توانند در ساعات کاری همراه خود سلاح به کلاس درس ببرند.

رسانه‌های آمریکا گزارش دادند این قانون که در ماه می امسال به تصویب رسید، از اول اکتبر همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی می‌شود.

بر این اساس، ۱۱ منطقه از مجموع ۱۳۰ منطقه آموزشی این ایالت اعلام کرده‌اند که قصد مسلح کردن معلمان خود را دارند. همچنین ۳۹ منطقه آموزشی از آمادگی خود برای مشارکت در این برنامه که به «طرح نگهبان» موسوم است، خبر داده‌اند. برای این منظور معلمان باید دوره آموزش ۱۴۴ ساعته برای آشنایی با نحوه استفاده از سلاح را بگذرانند.

لایحه «طرح نگهبان» در ماه مارس سرانجام پس از ساعت‌ها بحث و بررسی، با ۶۵ رای موافق در برابر ۴۷ رای مخالف به تصویب نمایندگان مجلس نمایندگان ایالت فلوریدا رسید.

این اقدام در واکنش به خونین ‌ترین حمله مسلحانه به مدارس آمریکا در تاریخ مدرن این کشور انجام گرفت که در ۱۴ فوریه ۲۰۱۸ در دبیرستان «مارجوری استونمن داگلاس» در شهر پارکلند ایالت فلوریدا رخ داد و طی آن ۱۷ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر راهی بیمارستان شدند.

عامل این حمله «نیکلاس کروز» ۱۹ ساله‌، زمانی دانش‌آموز همین دبیرستان بود و به دلایل انضباطی اخراج شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین