کد خبر: 5945
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
جشن حافظ

گلاب آدینه و عادل فردوسی‌پور گردهمایی هنرمندان را تحت‌تاثیر قرار دادند

رویکردامروز نوزدهمین دوره جشن «حافظ» در سومین سال پس از درگذشت بنیانگذارش علی معلم شامگاه پنج‌شنبه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ساعت یک پس از نیمه شب در سالن اصلی برج میلاد برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های مختلف این دوره از سوی هیات داوران معرفی شدند.در ابتدای این مراسم ایمان معلم فرزند علی معلم گفت امروز بی‌آنکه پدرم باشد، جشن حافظ ۱۹ساله می‌شود.

من از جانب پدرم به شما خوشامد می‌گویم. به امید اینکه سال آینده از دست حافظ نمره بیست را بگیریم. در ادامه آذر معماریان دبیر اجرایی جشن از نورا هاشمی دعوت کرد تا برای اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری به مادرش گلاب آدینه روی صحنه بیاید.شاید این قسمت برنامه برای حاضران یکی از مهم ترین بخش‌ها بود.چرا که ماجرای مهدی هاشمی و گلاب آدینه در هفته‌های گذشته جنجال بسیاری برپا کرده بود و عده‌ای فکر می‌کردند این بازیگر پیشکسوت روی صحنه جشن حافظ واکنشی به این ماجراها نشان بدهد.

نورا هاشمی که از مادرش دعوت کرده بود روی صحنه بیاید گفت هیجان زده‌ام که افتخار اهدای این جایزه به من داده شده است.  سپس کلیپی از فیلم‌های گلاب آدینه پخش شد و فرزند گلاب آدینه ضمن اهدای جایزه به او گفت: این جایزه به عشق زندگی من گلاب آدینه می‌رسد. آدینه پس از دریافت این تندیس در سخنان کوتاهی گفت: از روزی که به من گفتند این جایزه به تو می‌رسد، تمرین کردم بغض نکنم اما گویا نمی‌شود به ویژه اینکه زیر پرچم مرد بزرگی مثل علی معلم باشیم. وی افزود: همیشه در این گونه مراسم‌ها از همه تشکر می‌کنند و فکر می‌کنم علت این تشکرها این است که این تریبون‌ها بهترین جاست تا آدم از افرادی که به او کمک کردند تا به آن جایگاه برسد تشکر کند من هم از همه کسانی که به من کمک کردند تشکر می‌کنم از استادان خودم مهدی هاشمی نازنین و بانو سوسن تسلیمی و… تشکر می‌کنم و اولین استادان من بودند و هرگز نمی‌توانم فراموش کنم که چقدر به من کمک کردند. آدینه ادامه داد: از رخشان بنی اعتماد هم تشکر می‌کنم و اگر او اصرار نمی‌کرد «روسری آبی» و «زرد قناری» را بازی کنم، هرگز به این جایگاه نمی‌رسیدم. اگر مردم نباشند ما باید جلوی آینه بایستیم و با خودمان حرف بزنیم. حق‌شناس هم باشیم. تشکر گلاب آدینه از مهدی هاشمی در همان برنامه بسیار مورد توجه قرار گرفت و برگزیدگان اعلام می‌کردند از این هنرمند درس یاد گرفته‌اند.این اتفاق در ساعت‌های گذشته هم مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفته و موجی از واکنش‌ها را به وجود آورد.

تشویق بی امان فردوسی پور

در بخش دیگری از این برنامه جایزه بهترین چهره تلویزیون با حضور پژمان جمشیدی به عادل فردوسی‌پور برای برنامه «نود» اهدا شد. در این بخش مردم چند دقیقه‌ای نام عادل را فریاد می‌زدند و تشویقش می‌کردند.عادل فردوسی پور نیز بعد از تقدیرش از زنده‌یاد علی معلم و خاطراتش با او یاد کرد و از لطف همه تماشاگران تشکر کرد و با تکه کلام همیشگی‌اش گفت: چقدر خوبین شماها. سپس از موفقیت‌های پژمان جمشیدی ابراز خوشحالی کرد و ادامه داد: انتخاب شدن از طرف مردم باعث مباهات است و گرفتن جایزه از آنها حس خیلی خوبی دارد. بیست سال همراهی در کنار مردم برایم ارزشمند است و از شما مردم متشکرم که در این مدت مرا بی اندازه مورد لطف خود قرار دادید. سپس جایزه‌اش را به همه کسانی که در این بیست سال پشتیبان و حامی او بودند تقدیم کرد./دنیای اقتصاد

21 (2)

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین