کد خبر: 5244
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
لطفی

غلامحسین لطفی مدت‌هاست در هیچ فیلم و سریالی ایفای نقش نکرده؛ او از دلایل کم‌کاری‌اش گفت و عنوان کرد مدت‌هاست ۱۵۰ میلیون تومان از تلویزیون طلب دارد اما تلویزیون این بدهی‌اش را تسویه نمی‌کند.

رویکرد امروز غلامحسین لطفی، بازیگر سینما و تلویزیون اظهار داشت: نسبت به سال‌های گذشته تولیدات بسیار کم شده و طبیعتاً فضای کار برای بازیگران کمتر است اما با این وجود در این فضای محدود نیز پیشنهاداتی وجود داشته که به دلایل بسیاری آن‌ها را رد کرده‌ام.

لطفی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل دستمزد کمی است که برای بازی در فیلم‌ها و سریال‌ها پیشنهاد می‌شود، معمولاً دستمزدهایی که پیشنهاد داده می‌شود مربوط به ۳۰ سال پیش است و حتی بعد از اینکه در فیلم یا سریال مربوطه بازی می‌کنیم نیز دستمزدمان داده نمی‌شود و باید چند سال منتظر بمانیم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه مدت‌هاست در اثری تلویزیونی بازی نکرده‌ام ۱۵۰ میلیون تومان از تلویزیون طلب دارم و وقتی تلویزیون اینقدر در تسویه حساب با بازیگران بدحساب است چه میل و رغبتی برای بازی و ایفای نقش باقی می‌ماند؟

این بازیگر در ادامه گفت: یکی دیگر از دلایل می‌تواند بالا رفتن سنم باشد، هر چند که هنوز توانایی‌های بسیاری در خود می‌بینم اما هیچ میلی به بازی در هر اثر ندارم. در انتخاب نقش‌هایم بسیار سخت‌گیرتر شده‌ام و مدت‌هاست نقشی با ویژگی‌هایی که بتواند نظر من را به خود جلب کند پیشنهاد نشده و بسیاری از پیشنهادات را به همین دلیل رد کرده‌ام.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «خانه به دوش» اظهار داشت: زمانی در تلویزیون رسم بر این بود که با ما تماس گرفته می‌شد و برای بازی در یک سریال به بازیگران پیشنهاد می‌دادند و صحبت‌ها و جلساتی برگزار می‌کردند که متأسفانه امروز اینگونه نیست و می‌بینیم همه چیز با پارتی‌بازی انجام می‌شود و حتی بازیگری قدیمی مثل من نیز اگر آشنا و پارتی‌هایی، که امروز در انتخاب بازیگران نقش دارند، نداشته باشد از این محیط دور می‌شود.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین دلایل اینکه بسیاری از بازیگران قدیمی بیکار شده‌اند ورود افرادی است که هیچ تخصصی در بازیگری ندارند و صرفاً به دلیل داشتن رابطه و موقعیت می‌توانند به این حرفه وارد شوند. من به شخصه به وفور شاهد بودم افرادی علاقه‌مند به بازیگری به افرادی که می‌توانند آنها را جلوی دوربین ببرند مبالغی پرداخت می‌کنند و نقش می‌خرند و حتی دیدم برخی افراد با در رایگان اختیار قراردادن لوکیشن‌ها و خانه‌هایشان به پروژه‌ها از تهیه‌کنندگان نقش می‌گیرند. 

لطفی در ادامه این بحث گفت: اگر دقت کنید متوجه می‌شوید اکثر مردم فیلم‌ها و سریال‌های شبکه آی‌فیلم را می‌بینند و این دلیل بر بهتر بودن این شبکه نیست. شبکه آی‌فیلم آثار سال‌های گذشته را پخش می‌کند و از آنجا که این آثار کیفیت بهتری دارند مردم از دیدن آن‌ها استقبال می‌کنند و سریال‌های قدیمی معمولاً برای مردم جذابیت بیشتری دارند. پارتی‌بازی و ورود افراد به حرفه‌هایی که تخصصش را ندارند مشکلات بسیاری برای جامعه ما در همه مشاغل به وجود آورده و صداوسیما نیز از اوایل دوره پیدایشش با این مشکل روبرو بوده و همیشه شاهد بودیم که افراد با پول و آشنا به حرفه بازیگری ورود می‌کنند.

این بازیگر خاطرنشان کرد: آخرین اثری که به طور جدی در آن حضور داشتم مجموعه تلویزیونی «خانه به دوش» بود و اخیراً در فیلم سینمایی «خفه‌گی» نیز بازی کردم اما مدت‌هاست دیگر در اثری جدی حضور نداشته‌ام. تهیه‌کننده‌های حرفه‌ای هیچ‌گاه برای انتخاب بازیگر تنها به پول فکر نمی‌کنند و مسائل بسیاری را مدنظر قرار می‌دهند اما متأسفانه در کشور ما تهیه‌کننده‌های حرفه‌ای بسیار انگشت‌شمار هستند و می‌بینیم اگر کسی پول نگیرد یا حتی پولی به پروژه تزریق کند به راحتی می‌تواند بازیگر شود و دیگر بازیگران را کنار بزند.

بازیگر فیلم سینمایی «بوی خوش زندگی» اظهار داشت: من دکترای بازیگری دارم و مدت‌هاست در هیچ اثری بازی نکرده‌ام اما می‌بینیم افراد بسیاری بدون تخصص در این حوزه وارد شده‌اند. سال‌هاست که بارها گلایه کرده‌ایم و مشکلات مطرح شده اما هیچ توجهی به خواسته‌ها و گلایه‌های ما نشده است. مطمئناً تلویزیون ما با پول مردم زنده است باید تغییرات بسیاری داشته باشد و از این وضعیت بیرون بیاید.

منبع:برنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین