علی دایی

آقای علی دایی و نیکی کریمی و زیباکلام و سایرین برای جمع آوری کمک مجوز داشته اند؟

رویکرد امروز - درباره احضار علی دایی به آگاهی و نوشته اینستاگرامی او آنچنان که در احضاریه  نوشته شده علی دایی را "جهت ادای پاره ای توضیحات پیرامون نحوه و چگونگی و میزان جمع آوری کمک های مردمی" به آگاهی فراخوانده اند.

به بیان ساده محترمانه  در حالی که ویدیوها و خبرهای زیادی فضای مجازی را از سواستفاده و کلاهبرداری سلبرتی ها پرکرده  از او خواسته اند که بیاید توضیح دهد پول هایی که از مردم قریب یک سال پیش جمع کرده است را چه کرده.

واکنش علی دایی  چه بوده است؟ متنی پرخاشگرانه و عصبی با فرافکنی های بسیار که اگرچه مردم همیشه به من محبت داشته اند ولی این است آخر و عاقبت یازده ماه تلاش شبانه روزی و هزینه کردن از جیب شخصی و مشتی حرفهای دیگر که مردم را علیه کسانی تهییج کند..

ماده_یک قانون تشکیل کلاهبرداری و ارتشا صراحت دارد که هر اقدامی که فرد یا گروهی به عنوان شخص حقیقی و حقوقی انجام دهد که از طریق آن افراد تشویق شوند برای انجام کاری پولی را به حسابی واریز کنند این از مواردی است که اگر اثبات شود کلاهبرداری است.

ساده و صریح اش این است که  اعلام شماره حساب شخصی در فضای مجازی و خرید و فروش در آن از مصادیق کلاهبرداری است و اعلام شماره حساب برای کارهای خیریه نیازمند مجوز های لازم است.

آقای دایی و نیکی کریمی و زیباکلام و سایرین برای جمع آوری کمک مجوز داشته اند؟ خیر.. تا همین جا دستگاه قضا به نفع یک امر خیر و عام المنفعه با آنها مدارا کرده. اما چرا برای پاسخگویی درباره محل هزینه کرد پول ها و مقدار پولهای جمع آوری شده که دانستن آن حق طبیعی دادستان به عنوان مدعی العموم (آقای دایی پرسیده اند اصلا شاکی چه کسی است؟) است اینگونه بر می آشوبند؟

واقعا آنان را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟

هاتف خالدی/مکتوبات

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین