مورسیا

اخبار غیررسمی و تائید نشده از مذاکره استقلال با سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال الشحانیه قطر خبر می دهند؛ مردی که ۲۰ دقیقه مرگ را تجربه کرده و با اتلتیکو موفق به شکست بارسلونای قهرمان شده است.

رویکرد امروز با اینکه مدیران استقلال حضور "پپه مورسیا" سرمربی اسپانیایی تیمالشحانیه در رأس کادر فنی تیم استقلال را تأیید نمی‌کنند خبرگزاری‌های بین المللی و رسانه‌های قطری این موضوع را تمام شده می‌دانند!

" خوزه پپه مورسیا گونزالس"، اسم کامل پپه مورسیا سرمربی فعلی تیم الشحانیه قطر است که طی دو سال گذشته هدایت این تیم را از دسته دوم لیگ فوتبال قطر در دست گرفت و فصل ۱۹-۲۰۱۸ را با هفتمی این تیم در لیگ ستارگان قطر به پایان برد. در ادامه این مربی ۵۴ ساله را بیشتر معرفی می‌کنیم.

*اهل کوردوبا!

مربی ۵۴ ساله فوتبال در شهر کوردوبا اسپانیا متولد شده و فوتبالش را هم در همان شهر آغاز و به پایان رساند.

*خداحافظی زودهنگام!

مورسیا که در تیم‌های معروف اسپانیایی فرصت حضور نداشت در سال ۱۹۹۲ و در سن ۲۷ سالگی و در حالی که برای تیم کوردوبا بازی می‌کرد دچار مصدومیت سنگینی شده و ترجیح داد از دنیای بازیگری خداحافظی کند.

*شروع مربیگری!

او در ۸ سال ابتدایی مربیگری اش با جوانان کار می‌کرد و سپس به تیم B کوردوبا رفت و هدایت این تیم را در دست گرفت. سپس سرمربی تیم کوردوبا شد تا پیشرفت کرد و به تیم B اتلتیکومادرید رفت و پس از مدتی هدایت تیم اتلتیکو مادرید را در دست گرفت.

*جانشین بیانچی شد!

پپه مورسیا در اتلتیکو مادرید جایگزین "کارلوس بیانچی" شد که به دلیل نتایج ضعیف از این تیم اخراج شده بود. مورسیا تیم را در رده دوازدهم لالیگا تحویل گرفت و در نهایت در رده دهم تحویل و به کار خود پایان داد.

*شکست بارسای قهرمان!

شاید بزرگترین افتخاری که مورسیا در دوران مربیگری اش بدست آورده باشد شکست دادن بارسلونا در فصل ۰۶-۲۰۰۵ باشد. فصلی که فرانک ریکارد هدایت این تیم را در دست داشت و در نهایت بارسا را قهرمان لالیگا کرد. البته قهرمانی مورسیا با تیم اتلتیکومادرید B در سری C هم جزوافتخارات کسب شده این سرمربی به شمار می‌رود!

*نتایج مثبت در نیم فصل!

مورسیا و اتلتیکو مادرید ظرف ۲۰ بازی که هدایتش را در دست داشت در ۹ دیدار برنده شد، ۶ بازی را مساوی تمام کرد و ۵ شکست در کارنامه اش داشت که در این بین پیروزی ۱-۳ برابر بارسلونا در نیوکمپ مهمترین افتخار او در دوران ۵ ماهه سرمربیگری اش در نیم فصل دوم لالیگا محسوب می‌شود. البته او در همان مدت ۱-۲ به رئال مادرید هم باخت. بارسلونا در آن فصل ۶ بار شکست خورد که دو باخت از این تعداد رفت و برگشت به اتلتیکومادرید بود!

*فعالیت در سطح B اسپانیا!

مورسیا پس از پایان فصل ۰۷-۲۰۰۶ راهی تیم‌های دسته پائین تر اسپانیا شد و به مدت ۴ سال در آن رده مربیگری کرد. اما نکته مهم این بود که با هیچ تیمی نتوانست یک فصل کامل را به پایان برساند! او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ در آن سطح کار کرد.

*خروج از وطن!

مربی اسپانیایی در سال ۲۰۱۱ و پس از فعالیت ناموفق در سری B فوتبال کشورش راهی رومانی شد و هدایت اف سی براسوف را در دست گرفت. البته ۳ بازی بیشتر در آن تیم دوام نیاورد و به دلیل بروز پاره‌ای مسائل خانوادگی قراردادش را فسخ و تا سه سال در هیچ تیمی مربیگری نکرد!

*بازگشت در بلغارستان!

مورسیا در سال ۲۰۱۴ و با باشگاه لفسکی سوفیا بلغارستان به فوتبال برگشت. اما چهارم آگوست همان سال به دلیل نتایج ضعیف از تیم اخراج شد!

*مرگ موقت!

پپه مورسیا در سال ۲۰۱۶ و در لیگ فنلاند هدایت تیم فوتبال لجیروس اینتر را در دست گرفت ولی پس از مدتی در حین تمرینات دچار حمله قلبی شده و شرایط سختی را پشت سر گذاشت طوری که برای دقایقی از این دنیا رفت!

مورسیا: ۲۱ روز در کما بودم!

او درباره اتفاقی که برایش رخ داد به مارکا گفت: به دلیل حمله قلبی به کما رفتم و حدود ۲۰ دقیقه در این دنیا نبودم ولی با تلاش پزشکان، احیا شدم. اما به مدت ۲۱ روز در حالت کما قرار داشتم تا در نهایت به زندگی طبیعی برگشتم.

*ورود به خاورمیانه!

این مربی اسپانیایی در سال ۲۰۱۷ بازگشتی نسبتاً موفق به عرصه مربیگری داشت و پس از در دست گرفتن هدایت تیم الشحانیه قطر در دسته دو فوتبال قطر این تیم را قهرمان کرد و به لیگ ستارگان آورد. در فصل ۱۹-۲۰۱۸ نیز توانست با همین تیم تازه صعود کرده که رامین رضائیان را نیز در اختیار داشت بین ۱۲ تیم رده هفتم را به خود اختصاص بدهد.

*رویترز هم خبر داد!

پس از حساب توئیتری شبکه الکاس قطر که پیش از همه خبر مذاکره مورسیا با باشگاه استقلال را منتشر کرد و روزنامه الوطن قطر، خبرگزاری رویترز نیز به نقل از دفتر خبری خود در اسپانیا این خبر را تأیید کرد که باشگاه استقلال با پپه مورسیا برای فصل بعد لیگ برتر خلیج فارس صحبت‌های ابتدایی را انجام داده و مذاکره نهایی شده است تا مورسیا در فصل ۹۹-۹۸ هدایت این تیم تهرانی را در دست بگیرد.

منبع:مشرق

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین