ذهاب

آنچه بیشتر از همه درد آور است استفاده یک فرد سیاسی از پول مردم مصیبت زده برای اهداف سیاسی لیبرالی خود آنهم برای آمریکایی است که همین مردم را با تحریم‌های مختلف تحت فشار قرار می‌دهد.

رویکرد امروز مردم زلزله زده کرمانشاه بخصوص در منطقه سرپل ذهاب هنوز دچار مشکلات متعددی هستند و برخی از آنان در زیر چادر زندگی می‌کنند، اما افرادی، چون «صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران پول‌هایی که از خیرین برای کمک به مردم زلزله زده گرفته را صرف اهداف سیاسی و امیال آمریکا دوستانه خود می‌کند.

این فعال اصلاح طلب که ۲۳آبان ۹۶با اعلام فراخوانی پس از زلزله کرمانشاه بیش از ۳میلیارد تومان از کمک‌های مردمی را با ادعای یاری رساندن به زلزله‌زدگان جمع‌آوری کرد و پس از چند هفته عدم ارسال کمک‌ها نوشت میخواهد «دهکده امید» راه‌اندازی کند؛ حالا در صفحه اینستاگرام خود ویدیویی از کاشت درخت در یک روستا منتشر کرده و در خلال آن اهداف سیاسی خود را طرح کرده است.

وی با کاشت این درخت و نام نهادن آن به نام درخت دوستی ایران و امریکا می‌گوید: «به امید اینکه این درخت که نشانه زندگی است باعث دوستی همه ملت‌ها و در راس آن ملت ایران و امریکا بشود. اسم این درخت را می‌گذاریم درخت دوستی ایران و امریکا. واسطه آن هم کردها می‌شوند، زیرا در منطقه کردنشین این اقدام صورت می‌گیرد.»

وقتی مردم در مشکلات بودند زیلاکلام دنبال ساخت کتابخانه بود

در سال گذشته مردم که از موضوع زلزله و وضعیت هموطنان خود در کرمانشاه نگران بودند اقدام به اعطای کمک‌های خود به برخی از سلبریتی‌ها از جمله سلبریتی‌های سیاسی، چون زیباکلام کردند. اما با وجود اینکه مردم شهرهای زلزله زده مثل سرپل ذهاب در شرایط بحرانی به سر می‌بردند، زیباکلام پول‌ها را هنوز در حساب شخصی‌اش نگاه داشته بود. او در مصاحبه‌ای که در این زمینه با روزنامه اصلاح طلب شرق داشت بیان کرد که می‌خواهد با این پول یک روستای نمونه فرهنگی به نام «دهکده امید» با کتابخانه و خانه فرهنگ بسازد.

در این زمینه سیل انتقادات به سمت وی روانه شد که چرا یک استاد دانشگاه شرایط حاد و بحرانی مناطق زلزله زده را درک نمی‌کند و به فکر آرزوهای طول و دراز فرهنگی است. مردمی که خانه ندارد چگونه کتابخانه می‌خواهند! متاسفانه این انتقادات با مرگ دو کودکی که از سرما جان سپردند که یکی از کودکان «سارینا ذهابی» بود، همراه شد.

حتی در این حوزه آتش گرفتن برخی از چادرهای مردم زلزله زده و آسیب دیدن اهالی آن و خصوصا کودکان هم به گوش می‌رسد. مشکلات مردم این خطه از کشورمان درحالی است که هنوز بیان می‌شود که این مردم نیاز به کمک دارند و برخی از بچه‌های مناطق زلزله زده نیازمند شیرخشک و لباس و ... هستند.

زیباکلام با پول مردم زلزله زده چه کرد؟

این موضوع حتی صدای «اسماعیل نجار» رئیس سازمان مدیریت بحران را هم در آورد. رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: «برخی‌ها حساسیت دارند که این پول‌ها چه شده خب حق هم دارند ما در برنامه کاریمان ایجاد «دهکده امید» را نداریم بلکه می‌خواهیم بازسازی کنیم و تمام تلاش دولت این است سرپناه‌ها را سریع‌تر ایجاد کند تا زندگی به روال عادی برگردد.»

در این رابطه آنچه بیشتر از همه درد آور است استفاده یک فرد سیاسی از پول مردم مظلوم و مصیبت زده برای اهداف سیاسی لیبرالی خود آنهم برای آمریکایی است که همین مردم را با تحریم‌های مختلف تحت فشار قرار می‌دهد.

زیباکلام در سال گذشته نشان داد که نه تنها به نیاز مردم حتی زلزله زدگان وقعی نمی‌نهد بلکه اهداف سیاسی جناحی خود را دنبال می‌کند. حالا به نظر می‌رسد که پول مردم زلزله زده کرمانشاه صرف اهداف و آرزوهای آمریکا دوستانه آقای زیباکلام می‌شود. این درحالی بود که پیشتر این سئوال از زیباکلام می‌شد که پول‌های مردم را کجا خرج کرده است و پاسخی در این حوزه دیده نمی‌شد. حالا مشخص شد که دهکده امیدی که زیباکلام به آن امید بسته و در آن درخت دوستی با آمریکا را می‌کارد چه اهدافی در پشت پرده خود دارد.

منبع: راه دانا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدترین

پربحث‌ترین

آخرین اخبار