کد خبر: 2399
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
انقلاب

​انسجام ملی ایران در زمان شاه خواسته آمریکا بود. به عنوان سدی در مقابل روسیه شوروی تا به آب‌های گرم خلیج فارس دست نیابد. اما پس از سقوط بلوک شرق، سیاست غرب تغییر کرد. صحبت از تغییر نقشه منطقه، تقسیم کشورها و خاورمیانه بزرگ شد.

رویکرد امروز اگر انقلاب نشده بود شاه یقینا به اراده غرب تن می‌داد! یا به میل خودش تن می‌داد یا به ضرب دگنگ تن میداد. همانطور که به جدایی بحرین تن داد. همانطور که به اصلاحات ارضی ترومن تن داد. همانطور که در مقطع انقلاب، ژنرال هایزر از بالای سر شاه با امرای ارتش تماس گرفت و برای "بزرگ ارتشتاران" ممکلت راهی بجز ترک کشور باقی نگذاشت.

رژیم سلطنتی با آن ساختار دیوانی و نظامی، اگر هم می‌خواست نمی‌توانست مسیری جز آنچه غرب تعیین می‌کند برود. و بعد از تک قطبی شدن جهان، این امر شدیدتر هم می‌شد.

پس بزرگترین دست‌آورد انقلاب، تاسیسات صنعتی و پیشرفت‌های علمی و گسترش شبکه برق و جاده به نقاط دور افتاده... نیست. بلکه حفظ یکپارچگی این خاک پاک است!

من ملی‌گرا نیستیم، اما ملی‌گراهای شیروخورشید نشان اگر تمامیت ارضی برایشان اهمیت دارد، باید روزی یک نان بخورند و صد نان به محضر اهورا نذر کنند که انقلاب اسلامی شد و "رژیم ملاها" آمد. 

حکومتی که چهل سال است بیگانگان می‌کوشند براندازندش و نمی‌توانند. بر خلاف نظام پیشین که سیاست‌های کلانش از واشنگتن دیکته می‌شد و بود و نبودش را دیگران تعیین می‌کردند...

اگر شاه مانده بود، بدون شک ما امروز طبق نقشه خاورمیانه بزرگ جرج بوش زندگی می‌کردیم! و این بزرگترین دستاورد انقلاب است. از آن الطاف غیبی خداوند به این خاک پاک کهن!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین