کد خبر: 22641
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
شاخص بورس

در معاملات امروز بورس پایتخت قیمت سهام 376 نماد بورسی و فرابورسی معادل 76 درصد بازار کاهش یافت.

رویکردامروز در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 8 هزار و 113 واحدی به رقم یک میلیون و 214 هزار و 500 واحد رسید. شاخص هم وزن نیز هزار و 75 واحد نزول کرد و در سطح 436 هزار و 96 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 149 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 255 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص 

در معاملات امروز فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

گروه‌های قرمز بورس

امروز قیمت سهام 376 نماد بورسی و فرابورسی معادل 76 درصد بازار کاهش یافت، شرکت‌های گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری،  فلزات اساسی، شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی، استخراج کانه‌های فلزی (شرکت‌های معدنی)، بیمه و صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های دارویی با افت قیمت همراه بودند. 

بورس

رشد ارزش معاملات فرابورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 279 میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز ‌یکشنبه 65 درصد افزایش یافته است. نکته جالب توجه آنکه امروز ارزش معاملات فرابورس بیش از 4 برابر بیشتر از ارزش معاملات بورس بود و با رشد 90 درصدی نسبت به دیروز به رقم 12 هزار و 686 میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش معاملات خرد 5 درصد کاهش یافت و به رقم 2 هزار و 574 میلیارد تومان رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی 

در روز دوشنبه برای هفتمین روز کاری متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 529 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را شستا داشت. ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی شستا 41 میلیارد تومان بود. پس از شستا، فولاد و وسپهر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

تداوم رشد ارزش صف‌های فروش 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز یک‌شنبه 6 درصد افزایش یافت و به رقم 194 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 7 درصد افزایش یافت و 5 هزار و 59 میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در 24 روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است. 

امروز شرکت رایان هم افزا (رافزا) برای سومین روز متوالی بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید 68 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از رافزا،  امید (تامین سرمایه امید)  و غگیلا (پگاه گیلان) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 196 میلیارد تومانی داشت. پس از شستا، شپنا و سایپا بیشترین صف فروش را داشتند.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین