کد خبر: 21829
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
مینو محرز

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: به احتمال زیاد واکسن کرونای ایرانی تا خرداد ماه ۱۴۰۰ در بین مردم توزیع می‌شود و به دلیل اینکه در شرایط پاندمی واکسن توزیع می شود باید رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد.

رویکردامروز مینو محرز روز پنجشنبه در دومین روز از اولین کنگره ملی دانشگاه و کووید۱۹ در دانشگاه شریف اظهار داشت: چاره بیماری عفونی واکسن است ما چندین نوع واکسن داریم. واکسن فایرز و مدونا بسیار آلرژیک است و هر دو واکسن بسیار آلرژی زیادی دارد.

وی با بیان اینکه  موسسه وابسته به ستاد فرمان اجرایی امام به موضوع واکسن ورود پیدا کرده و ویروس را از بیماری که در اردبیل کووید داشته گرفته شده و کارآزمایی موفق بوده است، گفت: تزریق واکسن ایرانی در میمون ۹۰ درصد آنتی بادی ایجاد کرده در حالی که سطح ایمنی بالای ۵۰ درصد کافی و در دنیا قابل قبول است.  این نوع واکسن که از ویروس کشته و ضعیف شده ساخته می شود مثل سرخک و سرخجه که عارضه بسیار کمی دارد.

 استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: ما به دلیل تحریم ها باید واکسن در کشور خودمان تولید کنیم.

وی افزود: پروژه واکسن در حال ساخت ایرانی کاملا استاندارد است اما متاسفانه پیشتر امکانات لازم به دلیل تحریم ها در اختیار نداشتیم و در حال حاضر آزمایشگاه سطح سه داریم و کارخانه ساخت آن نیز ایجاد شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین