کد خبر: 20521
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
شاخص بورس

در حالی که معاملات امروز بورس در هر دو نیمه با فشار عرضه روبرو بود، اما در نهایت شاخص با ثبت رشد اندک ۷ هزار واحد به کار خود پایان داد.

رویکردامروز داد و ستد امروز بورس با عرضه مشهود در پیش گشایش و مچینگ منفی آغاز شد،پس از آن شاخص با تغییر مسیر پس از برخورد به یک میلیون و ۴۵۷ هزار بار دیگر در مسیر رشد قرار گرفت.

در ادامه با ثبت رشد بیش از ۸ هزار واحدی کلیت بازار به تدریج با افزایش عرضه‌ها از رشد شاخص جلوگیری شد.

در مجموع شاخص کل بورس امروز موفق به ثبت ۷ هزار و ۷۳۰ واحد معادل ۰.۵۳ درصد رشد خود شد که نماگر بازار را تا ارتفاع یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۰۶ واحد بالا برد.

شاخص کل هم وزن نیز امروز با رشد ۲ هزار و ۱۱۴ واحدی همراه شد و در پایان زمان معاملات در ارتفاع ۴۱۹ هزار و ۹۰۷ واحدی ایستاد.

معاملات بورس

امروز از یک سو نمادهای تاپیکو،فارس،شپنا،فولاد،پارسان و شبندر سعی در رشد شاخص بورس داشتند و از سوی دیگر نماد شستا با معاملات منفی خود این تلاش را خنثی می کرد.

چراکه از نخستین دقایق معاملات، شستا لباس قرمز خود را بار دیگر پوشید و سایر نمادها را نیز به قرمز پوشی دعوت کرد.

در این میان با انتشار اطلاعیه ناظر معاملات برای بازگشایی قریب الوقوع صندوق پالایش یکم به یک باره موجی از تقاضا در نمادهای پالایشی شکل گرفت و حتی شبریز را تا صف خرید رساند.

این صندوق پس از کشمکش‌های فراوان و بدعهدی ۴۰ روزه بالاخره امروز بدون اطلاع رسانی کافی با مچینگ ۱۹ درصدی در محدوده مثبت در بازار بازگشایی شد.این اتفاق در حالی افتاد که از روز گذشته زیان این صندوق بالاخره تمام شد و توانست ارزش روز آن در محدوده مثبت قرار بگیرد.

کوتاه از فرابورس

فرابورس نیز امروز به رشد کُند خود بسنده کرد و تنها توانست ۱۰۷ واحد رشد را به ثبت برساند. این رشد نماگر آیفکس را در کانال ۱۸ هزار واحد به اندازه ۳۶۹ واحد دیگر بالا برد.

معاملات فرابورس

نمادهای شگویا،ذوب،صبا،غصینو و دی با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس در معاملات امروز ظاهر شدند،در مقابل نمادهای مارون و وسپهر این شاخص را با تاثیری منفی همراهی کردند.

امروز ارزش معاملات در مجموع تابلوهای بورس و فرابورس از ۲۳ هزار و ۶۰۰ هزار میلیارد عبور کرد.

منبع: اقتصاد24

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین