کد خبر: 19135
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
قشم

رییس دادگستری استان هرمزگان در دیدار با اعضای هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قشم، صیانت از حقوق عامه و آثار ثبت شده ملی را وظیفه قانونی همه مسوولان و مردم برشمرد.

رویکردامروز علی صالحی، رییس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با رییس و اعضای هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قشم، با اشاره به دستور توقف فعالیت‌های غیرمجاز ساخت و ساز در اطراف اثر ثبت شده ملی غار نمکدان اظهار داشت: منویات داهیانه مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ریاست معزز قوه قضاییه مبنی بر حفاظت از حقوق بیت‌المال و پیشگیری از تخریب آثار ملی و طبیعی چشم انداز مسئولیت پذیری همگان در این زمینه را ترسیم نموده و وظیفه ذاتی ما نیز بر همین اساس تعریف شده است.

وی در ادامه افزود: ما باید حتی برای یک وجب از خاک کشور دل مان بتپد، چراکه محیط زیست امانتی است که از نسل‌های گذشته به ما رسیده و باید به بهترین نحو ممکن به آیندگان تحویل داده شود تا آن‌ها هم از مزیت‌های این میراث گرانبها بهره‌مند شوند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان ضمن تقدیر از اعضای هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی جزیره قشم برای حمایت و دغدغه مندی نسبت به حفظ اثر ملی غار نمکدان گفت: دلسوزان طبیعت، دلسوزان نظام هستند و ما چه در جایگاه مسؤول و چه در جایگاه مردم نباید اجازه بدهیم که آسیبی به میراث ملی و طبیعی کشور وارد شود.
گفتنی است، در جریان این دیدار، محمدسعید موسایی رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی جزیره قشم به نمایندگی از مردم این جزیره با اهدای لوح سپاس به رییس کل دادگستری استان هرمزگان از اقدام به موقع دستگاه قضایی برای صدور دستور توقف ساخت و ساز در اطراف ژئوسایت گنبد نمکی قشم و حفاظت از این میراث جهانی، تجلیل کرد.
منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین