کد خبر: 18758
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
کرونا در ایران

طبق آخرین آمار تاکنون ۳۱میلیون و ۷۸۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور هند در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۳هزار مبتلا به مجموع ۵میلیون و ۶۴۶ هزار نفر رسید.

رویکردامروز بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۱ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۹۵۸ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۹۷۵ هزار و ۴۷۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.


از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۹۰۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۱ هزار و ۷۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۹۷ هزار و ۹۳۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۵ هزار و ۴۷۱ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸۳ هزار و ۳۴۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۹۰ هزار و ۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
بیشتر بخوانید:   وزیر بهداشت: گرفتار موج سوم کرونا شدیم
کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۲۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۳۳۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۸ هزار و ۱۵۹ برزیلی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، کلمبیا، پرو، مکزیک و اسپانیا نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۱۱۵ هزار و ۸۱۰، ۷۷۷ هزار و ۵۳۷، ۷۷۶ هزار و ۵۴۶، ۷۰۵ هزار و ۲۶۳ و ۶۸۲ هزار و ۲۶۷ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آفریقای جنوبی با ۶۶۳ هزار و ۲۸۲ و آرژانتین با ۶۵۲ هززارر و ۱۷۴ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۴ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۳۱۸، ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۱۱۰ و ۳ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۶۲۷ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین