کد خبر: 15336
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
نوشیدن آب گرم

تحقیقات اخیر نشان می دهند که نوشیدن آب گرم با معده خالی فواید سلامتی زیادی دارد. به عنوان مثال، نوشیدن آب گرم به همراه چند قطره لیموباعث کاهش رادیکال های آزاد شده و به عملکرد درست اندام های مختلف کمک می کند.

رویکردامروز تحقیقات اخیر نشان می دهند که نوشیدن آب گرم با معده خالی فواید سلامتی زیادی دارد. به عنوان مثال، نوشیدن آب گرم به همراه چند قطره لیموباعث کاهش رادیکال های آزاد شده و به عملکرد درست اندام های مختلف کمک می کند.

نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب به همه افراد توصیه می شود. با نوشیدن یک لیوان آب گرم در آغاز و پایان روز شانس شخص برای لذت بردن از مزایای سلامتی افزایش می یابد. در اینجا چند مورد از مزایای نوشیدن آب گرم آورده شده است.

رفع یبوست

یبوست شرایط ناراحت کننده ای است که اثرات تحریک کننده ای دارد. یبوست یک مشکل شایع معده است که ناشی از کم تحرکی روده است و به دلیل کمبود آب در بدن ایجاد می شود. یک متخصص تغذیه بالینی علوم غذایی و تغذیه معتقد است که زنان مستعد عدم تعادل هورمونی هستند که یبوست به عنوان عارضه جانبی آن است. بنا بر گزارشات پزشکی، نوشیدن آب گرم در صبح باعث کاهش این مشکل می شود.

بهبود گردش خون

رسوبات چربی انباشته شده در سیستم عصبی با نوشیدن یک لیوان آب گرم از بین می روند. این سموم را بیرون می زند و گردش خون را بهبود می بخشد و بافت های عضلانی شخص را سست می کند.

بالا بردن امکان کاهش وزن

نوشیدن آب گرم دمای بدن را افزایش می دهد. همچنین میزان سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد و به بدن اجازه می دهد کالری بیشتری بسوزاند. نوشیدن آب گرم با لیمو روند کار را تسریع می کند. فیبرهای لیمو هوس و میل به خوردن عذا را کنترل می کند و باعث می شود کمتر غذا بخورید. همچنین باعث شکسته شدن بافت چربی می شود که سبب کاهش وزن بیشتری می شود. نوشیدن آب گرم به همراه لیمو صبح و بصورت ناشتا توسط پزشکان بسیار توصیه می شود.

تسکین درد در دوران قاعدگی

نوشیدن آب گرم باعث کاهش درد رحم ناشی از گرفتگی قاعدگی می شود. گردش خون مویرگی را بهبود می بخشد و عضلات معده و رحم را شل می کند. درد قاعدگی به دلیل انقباضات دوره ای در اثر بافت های عضلانی استرس ایجاد می شود. نوشیدن آب گرم خطرات ناشی از دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

جلوگیری از پیری زودرس

بر اساس تحقیقات صورت گرفته تجمع سموم در بدن باعث می شود شخص سریع تر پیرشود و همچنین او را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کند. نوشیدن آب گرم این سموم را از بدن بیرون می کشد و سلول های پوست را ترمیم می کند. در نتیجه، پوست الاستیک تر و عاری از علائم پیری می شود.

تسهیل کردن روند خواب

نوشیدن آب گرم قبل از خواب اعصاب را آرام می کند و باعث می شود بدن شخص احساس آرامش کند. همه این موارد باعث تسهیل خواب می شود. باعث می شود شخص با معده خالی از خواب بیدار شود که همین مورد دلیل ایجاد احساس تازه و جوان ساز در شخص است.

 منبع:شفقنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین