کرونا

در این گزارش می‌توانید از آخرین اخبار درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان اطلاع پیدا کنید.

رویکردامروز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۱۲۶ هزار و ۳۶۹ نفر رسیده است. ۴ هزار و ۶۳۴ نفر در کشورهای مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده‌اند و شمار بهبودیافتگان ۶۸ هزار و ۳۰۶ نفر اعلام شده است.

ایتالیا با پیشی گرفتن از کره جنوبی، دومین کشور جهان پس از چین است که تحت تأثیر ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا نخستین بار در اواخر دسامبر در شهر ووهان چین دیده شد و علی‌رغم تمهیدات دولت این کشور به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. 

آخرین خبرها درباره شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در زیر مشاهده کنید:

کرونا در اتریش قربانی گرفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۶

مقامات اتریش از ثبت نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور خبر دادند. تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.

تجمعات بالای ۲۵۰ نفر در کالیفرنیا ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۷

فرماندار کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا اعلام کرد، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تجمعات ۲۵۰ نفر به بالا تا پایان ماه مارس ممنوع است.

تعداد مبتلایان به کرونا در کل آمریکای لاتین ۱۵۰ نفر اعلام شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۱

با آنکه در کل آمریکای لاتین تنها ۱۵۰ مورد آلودگی به ویروس کرونا و دو مورد مرگ ناشی از آن مشاهده شده است، این کشورها تدابیری را برای در امان ماندن از این ویروس اتخاذ کرده‌اند.

دوران اوج بیماری کرونا در چین به پایان رسیده است
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۰

سخنگوی کمیسیون ملی سلامت چین در کنفرانسی خبری در پکن اعلام کرد شمار جدید مبتلایان به کرونا همچنان رو به کاهش است و دوره اوج این بیماری فروکش کرده است.

وضعیت شیوع کرونا در آمریکا به تفکیک ایالت‌های مختلف
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۰

شیوع گسترده کرونا در جهان/ آخرین آمار مبتلایان به این ویروس چقدر است؟

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۱

مقامات تایلندی اعلام کردند با ثبت ۱۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور تعداد کلی مبتلایان به ۷۰ نفر رسیده است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۰

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۷۳ نفر افزایش یافت.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۰

واشنگتن پست از ثبت اولین مورد از آلودگی یکی از اعضای کنگره آمریکا به ویروس کرونا خبر داد. نام این فرد هنوز اعلام نشده است.

کرونا مراسم جشن نوروز در افغانستان را لغو کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۴

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در جلسه شورای امنیت ملی این کشور اعلام کرد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان از برگزاری تجمع‌ها و نیز جشن نوروز خودداری شود.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۵

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سرزمین‌های اشغالی به ۱۰۰ تن خبر داد.

شمار مبتلایان جدید به کرونا در ووهان تک رقمی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۶

«کمیسیون بهداشت ملی» چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد برای اولین باز از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور، تعداد مبتلایان جدید روزانه به این ویروس در مرکز شیوع آن یعنی ووهان تک رقمی شده و به عدد هشت رسیده است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۳

دولت روسیه به تمام کشورهای آسیای مرکزی از جمله قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان کیت تشخیص ویروس «کرونا» اعطا کرد.

کرونا موجب لغو تمامی سفرهای نظامیان آمریکایی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۳

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) شب گذشته اعلام کرد سفر نیروهای نظامی این کشور و همچنین خانواده‌های آن‌ها به کشورهایی که بیشترین آلودگی ناشی از ویروس کرونا را دارند به مدت ۶۰ روز ممنوع شده است.

بنا بر اعلام پنتاگون، این محدودیت سفر شامل کشورهایی می‌شود که سطح آلودگی آن‌ها ۳ می‌باشد که این شامل کشورهای چین، ایتالیا، ایران و کره جنوبی است. علاوه بر آن، غیرنظامیان پنتاگون و خانواده‌های سربازان از سفر به کشورهایی با سطح آلودگی ۲ که در حال حاضر تنها شامل ژاپن می‌شود به مدت ۶۰ روز منع شده‌اند.

کرونا به مجلس فدرال آلمان هم راه پیدا کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۵

«هاگن راینهولد» نماینده مجلس فدرال آلمان به رسانه‌ها گفت که پس از بازگشت از اتریش علائم آلودگی به ویروس کرونا را در خود احساس کرده است. این نماینده عضو حزب لیبرال دموکرات است و حزبش اعلام کرد که همه همکاران و افراد مرتبط با او قرنطینه خانگی شده اند.

پیش‌تر وزیر کشور آلمان و چند نماینده مجلس از حزب سوسیال دموکرات‌ها به علت تماس با فرد آلوده به ویروس کرونا، به قرنطینه خانگی فرستاده شده بودند. کرونا تا کنون در آلمان ۱۹۶۶ نفر را آلوده کرده و جان سه نفر را هم گرفته است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۲

روزنامه رودونگ سیمون که نشریه حزب حاکم در کره شمالی به شمار می‌رود امروز پنجشنبه اعلام کرد این کشور دستورالعمل‌های لازم برای ضدعفونی کردن کالاهای وارداتی را به منظور جلوگیری از رسیدن ویروس کرونا به خاک این کشور تشدید کرده است.

تعطیلی تمامی مدارس، مهدکودک‌ها و دانشگاه‌ها در دانمارک
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۱

به دلیل نگرانی از شیوع کرونا در دانمارک تمامی مدارس، مهدکودک‌ها و دانشگاه‌ها به مدت دو هفته تعطیل خواهند شد.

افزایش هزار درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در قطر
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۷

وزارت بهداشت عمومی قطر گزارش داد در یک روز، تعداد موارد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور از ۲۴ مورد به ۲۶۲ مورد افزایش یافت و این به معنای افزایش هزار درصدی تعداد مبتلایان است.

محدودیت سفر از اروپا به آمریکا به مدت یک ماه
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۶

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن همه سفرها از اروپا به آمریکا را برای ۳۰ روز آینده به حال تعلیق در خواهد آورد و این مسئله از نیمه شب جمعه اجرایی می‌شود.

اوضاع در ایتالیا به شدت بحرانی است
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۱

شمار افراد آلوده به ویروس کرونا در ایتالیا به بیش از ۱۲ هزار نفر رسید.

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۶

عربستان سعودی مسافرت شهروندان خود به کشورهای اتحادیه اروپا، هند، پاکستان، فیلیپین و سودان را به‌ دلیل شیوع گسترده کرونا به‌حالت تعلیق درآورد.

شناسایی بیش از ۱۳۰۰ مورد ابتلا به کرونا در آمریکا
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۲

طبق آمارهای رسمی تاکنون ۳۸ مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در آمریکا و بیش از ۱۳۰۰ مورد ابتلا به این بیماری در این کشور به ثبت رسیده است. از ۳۸ مورد مرگ و میر در این کشور، ۳۰ مورد آن متعلق به ایالت واشنگتن، ۴ مورد ایالت کالیفرنیا، دو مورد فلوریدا، یک مورد نیوجرسی و یک مورد داکوتای جنوبی بوده است.

در مجموع ۱۳۲۹ مورد ابتلا به کرونا در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا و ۳۸ ایالت دیگر مشاهده شده است. آمریکا در حال مشاهده مواردی از ابتلاست که در آن افراد با فرد شناخته شده مبتلا در تماس نبوده و یا سفری به کشورهای که در آن‌ها شیوع کرونا گزارش شده است، نداشته‌اند. این بدان معناست که احتمال دارد شیوع بیماری در این کشور بسیار گسترده باشد.

ثبت نخستین مورد مرگ در یونان بر اثر ابتلا به کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۷

وزارت بهداشت یونان از ثبت نخستین مورد مرگ در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین