کد خبر: 15023
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
سپاهان پرسپولیس

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس به دلیل حاضر نشدن تیم اصفهانی در زمین مسابقه برگزار نشد.

رویکردامروز در چارچوب هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، قرار بود تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران به مصاف هم بروند که این دیدار به دلیل حاضر نشدن تیم اصفهانی در زمین مسابقه برگزار نشد.

پس از این دیدار مسئولان ۲ تیم صحبت‌های زیادی را انجام دادند که حق با خودشان است، اما این موضوع در آیین نامه و قانون آمده است که به شرح زیر است.

ماده ۵۰ آیین نامه:

قانون درباره دیدار سپاهان با پرسپولیس چه می‌گوید؟

عبدالصمد ابراهیمی، کارشناس حقوقی فوتبال درباره این دیدار اظهار کرد: باشگاه سپاهان می‌گوید مقصر تاخیر در بازی نیست، اما طبق ماده ۵۰ آیین‌نامه انضباطی اگر هواداران، بازیکنان و اشخاص حقوقی یک باشگاه، مرتکب تخلفی شوند؛ همگی اشخاص حقیقی یا حقوقی آن باشگاه مورد اجرای احکام انضباطی قرار می‌گیرند. بنابراین حتی اگر سپاهان مقصر تاخیر هم نباشد. بازهم مورد اجرای حکم انضباطی یعنی بازنده شدن ۳برصفر قرار خواهد گرفت.

قانون درباره دیدار سپاهان با پرسپولیس چه می‌گوید؟

همچنین آرش شکر ریز، کارشناس حقوقی فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این باره بیان کرد: طبق اساسنامه برگزاری مسابقات، یک نیم ساعت برای تاخیر تیم‌ها در زمین مسابقه پیش بینی شده است. علاوه بر این یک نیم ساعت دیگر هم با تشخیص داور در نظر گرفته می‌شود تا تیم‌ها در زمین مسابقه حضور یابند. مهلت قانونی تیم سپاهان در بازی با پرسپولیس به پایان رسید به همین علت طبق مقررات مجازاتی برای تیم سپاهان در نظر گرفته و نتیجه بازی هم ۳ بر صفر به نفع پرسپولیس اعلام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین