کد خبر: 14998
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
سینما

سخنگوی شورای صنفی نمایش از تصمیم‌گیری درباره جبران خسارت وارده به صاحبان فیلم، در پی تعطیلی سینماها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

رویکردامروز ویروس کرونا به عرصه هنر و مشخصاً سینما هم ورود کرد؛ تا جایی که دیروز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی فعالیت‌های هنری را تا آخر هفته تعطیل اعلام کرد، ولی غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت اکران فیلم‌های سینمایی ادامه دارد!

در پی این حاشیه، محسن امیر یوسفی رئیس شورای صنفی نمایش گفت: حرف‌های سخنگوی شورای صنفی نمایش به درستی منتقل نشده است؛ بحث تعطیلی سینماها در اختیار شورای صنفی نمایش نیست و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوط می‌شود.

طبق اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (نهم اسفند ۹۸) تعطیل هستند و ادامه فعالیت آن‌ها به شرایط بستگی دارد.

با این حال و با وجود اطلاعیه روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سایت فروش بلیت‌های سینمایی امروز صبح اقدام به فروش بلیت کرد و پس از گذشت چند ساعت فروش را لغو کرد!

غلامرضا فرجی در این باره گفت: پیرو اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تعطیلی سینماهای سراسر کشور، ضمن احترام به آحاد مردم هنردوست عزیز و توصیه‌های اکید بهداشتی و ضرورت صیانت از سلامت جامعه، سینماهای سراسر کشور تا پایان هفته تعطیل می‌شود. بدیهی است نحوه فعالیت مجدد و تداوم وضعیت موجود پس از هماهنگی و کسب نظر از مراجع ذی صلاح اعلام خواهد شد.

فرجی درباره جبران ضرر صاحبان فیلم‌ها در پی این تصمیم هم بیان کرد: درباره این موضوع در جلسه آینده شورای صنفی نمایش بحث و تصمیم‌گیری می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین