کد خبر: 14968
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
ماسک

معاون رئیس سازمان تعزیرات از اعزام گشت‌های این سازمان به داروخانه ها خبر داد.

رویکردامروز محمدعلی اسفنانی در پاسخ به این سوال که شاهد افزایش چند برابری ماسک و دستکش‌های یکبار مصرف و در برخی مناطق کمبود این لوازم بودیم، تعزیرات تا کنون چه اقداماتی در این رابطه انجام داده است؟ گفت: در این رابطه ارتباط ما با دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار نزدیک و همکاری تنگاتنگی در این راستا داریم. ماسک و ژل های ضد عفونی کننده جزو تجهیزات پزشکی و سلامت محور محسوب می‌شوند که مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

وی افزود: در این راستا بازرسان دانشگاه‌های علوم پزشکی باید نظارت‌های لازم را به عمل آورده و در صورت تخلف گزارشات را به تعزیرات ارسال کنند و پس از آن ما به بحث تخلفات ورود می‌کنیم.

مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: امروز گشت‌های مشترکمان با محوریت داروخانه‌ها و مراکز عرضه و توزیع ماسک بازرسی‌ها را انجام خواهند داد و ان‌شاالله شرایطی داشته باشیم که کالای مورد نیاز مردم تأمین شود.

احتکار ماسک نداشتیم / گزارش چند مورد گران‌فروشی

این مقام مسئول در تعزیرات افزود: با مباحث مربوط به سلامت مردم تحت هیچ شرایطی تعارف نداشته باشیم و قول قطعی به مردم می‌دهم که هر کس که با سلامت مردم بخواهد بازی کند با اشد مجازات با او برخورد خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در تهران گزارشی از احتکار ماسک داشتیم؟ گفت: تا کنون گزارشی از احتکار نداشتیم، البته تخلفاتی که در این زمینه ممکن است باشد بحث گران فروشی، عرضه کالای تقلبی و عدم عرضه کالا است.

اسفنانی تصریح کرد: صبح امروز گزارش گران‌فروشی در رابطه با این کالا به تعزیرات گزارش شده است و بر همین اساس گشت‌های ما مأموریت‌های خود را انجام خواهند داد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین