کد خبر: 14195
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
​حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی

مرتضی آقا تهرانی، دبیرکل جبهه پایداری در سخنانی درباره «گرین کارت» خود توضیح داد.

 رویکردامروز وی تصریح کرد: «کسی که در امریکا زندگی می‌کند، بعد از ۵ سال می‌تواند گرین کارت آن دولت را دریافت کند. وزارت‌ امور خارجه‌ آن دوره نیز برای سهولت رفت ‌و آمد، گرین کارت را صادر کرد اما این به معنای تبعیت و قسم خوردن زیر پرچم امریکا نیست. پس از پایان مدت گرین کارت و پس از آنکه دیگر نیازی به رفت ‌و آمد به امریکا نداشتم، دیگر اقدامی برای اخذ مجدد گرین کارت انجام ندادم.»

با این حال پیش از این همفکران آقاتهرانی هجمه گسترده‌ای را علیه دوتابعیتی‌ها و آنها که گرین کارت دارند، وارد کرده بودند. از جمله غلامرضا انبارلویی در یادداشتی که سایت الف منتشر کرده بود، برخلاف آقاتهرانی با اشاره به متن سوگندنامه مرتبط با گرین کارت گفته بود که داشتن گرین کارت یعنی قسم خوردن برای اینکه هنگامی که قانوناً لازم باشد، برای دفاع از ایالات متحده تفنگ به دست خواهم گرفت.

منبع: روزنامه ایران

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • پیراسته فر IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
    0 0
    تفاوت تابعیت با دانده گرین کارت ۱-گرین کارت (Green Card)دارای تاریخ انقضا است ،تابعیت(Citizenship)و شهروندی(Naturalization) انقضا ندارد. ۲-برای اخذ تابعیت یا شهروندی ،متقاضی باید سوگند یاد می‌کند که به ایالات متحده آمریکا وفادار باشد، اما برای گرفتن گرین کارت نیازی به سوگندنیست. ۳-شخص دارای تابعیت(Citizenship) ویا شهروندی ازامتیازات بیشتری برخورداراست،مثل شرکت در انتخابات است، امادارنده گرین کارت حق شرکت(رأی دادن) درانتخابات امریکاراندارد. ۴-دارنده گرین کارت باید هر ۶ ماه به آمریکا بازگردد ولی تابعیت چنین محدودیتی ندارد. اگر صاحب گرین کارت بیشتر از شش ماه خارج از آمریکا باشد، اداره مهاجرت وضعیت را بررسی می کند. و اگر خروج بیش از یک سال طول بکشد انصراف تلقی می شود وگرین کارت باطل می شودکه دراینصورت-برای سهولت درامور- قبل از خروج، برای مجوز ورود دوباره (Reentry Permit) اقدام می شود. «تبعه» یک کشور«شهروند»آن کشورهم محسوب می شود(تفاوت اندکی بین شهروند وتابعیت است)مثلاً یک شهروندممکن است،چندتابعیتی باشد. حاج آقا(آقاتهرانی)بیش از10سال است که درایران اقامت دارد(دراین10سال اخیرامریکانرفته)این بمعنای ابطال گرین کارت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین