کد خبر: 10814
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
افراد سیگاری

لطفا ته (فیلتر) سیگار خود را در طبیعت رها نکنید. 

رویکرد امروز دوستان سیگاری عزیز 

لطفا ته (فیلتر) سیگار خود را در طبیعت رها نکنید. 

بیشترین تعداد زباله جمع آوری شده در سواحل جهان به ته سیگار تعلق دارد. 

طی ٣٢ سال گذشته شصت میلیون ته سیگار توسط گروه حفاظت از اقیانوس از سواحل جمع آوری شده است.

سالانه نزدیک به ۶ تریلیون سیگار فیلتردار در جهان تولید می شود. تجزیه فیلترهای دارای پلاستیک این سیگارها در طبیعت به حداقل ده سال زمان نیاز دارد. 

تخمین زده می شود که دو سوم ته سیگارها در طبیعت به طور غیرمسئولانه ای رها می شوند. 

سموم موجود در فیلترهای سیگار رها شده در طبیعت و سواحل موجب آلودگی زیست بوم و چرخه غذایی می شوند. 

متخصصین به دنیال راهکارهایی مختلف برای تغییر جنس فیلترها هستند اما راهکارهای مدیریتی مختلفی نیز برای جلوگیری از افزایش این آلاینده در طبیعت پیشنهاد شده اند. 

از جمله راهکارهای مدیریتی پیشنهاد شده در آمریکا می توان به ممنوعیت کامل فروش سیگارهای فیلتردار، پرداختن کمک هزینه تشویقی برای بازگرداندن ته سیگارها (چیزی شبیه گرویی برای فیلتر سیگار)، و افزایش شصت درصدی قیمت سیگار برای تأمین هزینه جمع آوری ته سیگارها در طبیعت اشاره کرد. 

منبع اطلاعات: ان بی سی

افراد سیگاری می توانند با اندک زحمت اضافی، ته سیگار خود را در ظرف زباله (ترجیحا جدا از زباله های دیگر) بیاندازند تا از آلودگی طبیعت و چرخه غذا و ضرر جانی به دیگر انسان ها جلوگیری کنند.

گاهی اوقات دانستن بیشتر برای تغییر رفتار کافی است. پس این اطلاعات را برای افراد سیگاری که می شناسید بفرستید و از آنان بخواهید که اگر نمی توانند به خاطر سلامتی خودشان سیگار را کنار بگذارند، به خاطر  سلامتی دیگران از پرتاب ته سیگار خود در طبیعت پرهیز نمایند.

تحقیقات اخیر نشان میدهد  سموم هر ته سیگار که در طبیعت رها می شود به محض خیس شدن به شعاع ۵ متر باعث از بین رفتن منابع خاک می شود.

منبع:کانال مطالعات خلیج فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین