کد خبر: 10812
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
کودکان

آنها نگران بدآموزی و ترویج دروغ‌ گویی کودکان شان بودند و اینکه مبادا آنها اعتمادشان را نسبت به بزرگترها از دست بدهند.

رویکرد امروز در کشور دانمارک با قطار سفر میکردم. بچه ای بسیار شلوغ میکرد. خواستم او را آرام کنم، طبق روال همیشگی به او گفتم اگر ساکت باشد برای او شکلات خواهم خرید. آن بچه قبول کرد و آرام شد. قطار به مقصد رسید و من هم خیلی عادی از قطار پیاده شده و راهم را کشیدم و رفتم. ناگهان پلیس مرا خواند و اعلام کرد شکایتی از شما شده مبنی بر اینکه به این بچه دروغ گفته ای. به او گفته ای شکلات میخری ولی نخریدی!

علی محمد ایزدی

با کمال حیرت پلیس ساعاتی من را بازداشت کرد! در آنجا چند مجرم دیگر هم بودند مثل دزد و قاچاقچی! آنها با تعجب به من می نگریستند که تو به یک بچه دروغ گفته ای؟! به هر حال جریمه شدم و شکلات را خریدم و عبارتی بر روی گذرنامه ام ثبت کردند که پاک نمودن آن برایم بسیار گران تمام شد!

این تجربه به من نشان داد که کشورهای اسکاندیناوی که سرآمد توسعه سیاسی، اقتصادی، رفاهی و فرهنگی جهان هستند گدای یک بسته شکلات نبودند. آنها نگران بدآموزی و ترویج دروغ‌گویی کودکان شان بودند و اینکه مبادا آنها اعتمادشان را نسبت به بزرگترها از دست بدهند و فردا اگر پدر و مادرشان حرفی به او زدند، باور نکند!

یاد کشور خودمان افتادم که متاسفانه فریب کودکان به عنوان نوعی از روش تربیتی استفاده می‌شود و دورویی، دروغ‌گویی و وعده‌های کاذب به بخشی از فرهنگ‌ اکثریت مردم و مسئولین کشورمان تبدیل شده است!

منبع:کانال مطالعات خلیج فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین اخبار

پربحث‌ترین